پروپوزال اینترنت اشیاء

اینترنت اشیاء یک فناوری جدید است که تلاش می¬نمایند که از محصولات و اشیاء مختلف اطلاعات مفید و لازم را کسب نماید و از آن جهت تجزیه و تحلیل اطلاعات استفاده نماید از طرفی در تجارت آنلاین و محیط¬های کسب و کار ثابت شده است که کسانی که به اطلاعات و داده¬های بیشتری دسترسی دارند می¬توانند سهم بیشتری را در بازار به عهده بگیرند و میزان سود خود را افزایش دهند. اینترنت اشیاء در سال ۱۹۹۹ ارایه و معرفی شده و به مجموعه¬ای از تجهیزات گفته می¬شود که دارای مجموعه¬ای از حسگرها برای دریافت اطلاعات محیطی و دارای مکانیزم شناسایی اشیاء نظیر RFID و همچنین روش¬های ارتباطی در شبکه اینترنت است. هدف از ارایه اینترنت اشیاء سهولت و مدیرت تعدادی زیادی اشیاء و استفاده بهینه از اطلاعات آنها می¬باشد. به عبارت بهتر اینترنت اشیاء را می¬توان شبکه¬ای هوشمند از اشیاء مختلف در نظر گرفت که تلاش می¬کنند اطلاعات را از محیط اطراف یا خود را توسط مجموعه¬ای از حسگرها ایجاد نمایند و سپس آنها را برای پردازش به مراکز داده¬ای ارسال نمایند سپس در این مراکز داده¬ای پردازش¬های لازم بر روی داده¬ها انجام شده تا در نهایت اطلاعات باارزش و قابل درک استخراج شود. اطلاعات بدست آمده در اینترنت اشیاء می¬تواند در افزایش کیفیت خدمات و بهروری مورد استفاده قرار گرفته شود. نمونه¬های کاربردی از اینترنت اشیاء را می¬توان در پزشکی، صنعت، حمل و نقل و کشاورزی مشاهده نمود. مزیت مهم اینترنت اشیاء عدم دخالت مستقیم انسان در گردآوری و ارسال اطلاعات به مراکز داده¬ای است و این اطلاعات به شکل خودکار گردآوری شده و در اختیار یک سیستم محاسباتی نظیر پردازش ابری قرار گرفته می¬شود. در چند سال اخیر اشیاء هوشمند زیادی وارد دنیای فناوری شده است که می¬توانند از طریق اینترنت به یکدیگر متصل شوند و یک شبکه عظیم از اشیاء متصل به هم را به وجود بیاورند.
هر یک از این اشیاء توانایی مشخصی برای ایجاد ارتباط و انجام محاسبات دارند و از این جهت می¬توان اینترنت اشیاء را اتصال مجموعه¬ای از اشیاء ناهمگون در نظر گرفت. اینترنت اشیاء را می-توان یک فناوری جدید در نظر گرفت که اشیای موجود در دنیای واقعی را به هم متصل نموده است. امروزه پیشرفت فناوری، منابع پردازشی، سخت¬افزار و تکنیک¬های ارتباطی باعث شده است تا بسیاری از اشیاء پیرامون ما اندازه کوچکی یافته و دارای انواع مختلفی از حسگر باشند که می-توانند اطلاعات محیط اطراف را دریافت و دارای انواع تکنیک¬های ارتباطی نیز می¬باشند. اشیاء بکار رفته در اینترنت اشیاء علاوه بر واحدهای پردازش اطلاعات اولیه و انواع حسگر دارای مکانیزم شناسایی توسط تگ¬های فناوری RFID است تا در شبکه شناسایی شوند.
پروپوزال ارشد، انجام پروپوزال ارشد، قیمت پروپوزال ارشد، سفارش پروپوزال ارشد، هزینه پروپوزال ارشد، آموزش نوشتن پروپوزال، پروپوزال اینترنت اشیاء

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *