انجام پایان نامه

درباره انجام پایان نامه

همه دانشجویانی که می خواهند برای رشته خود پایان نامه بنویسند برای مورد آزمایش قرار دادن و آگاهی از اینکه آیا توانسته اند انجام پایان نامه خود را به درستی به پایان برسانند آزرده خاطرند. این موضوع ممکن است در شرایط مختلف و در رشته های متفاوت درجه بندی های مختلفی نیز به خود بگیرد.به همین خاطر قصد داریم تا در این مقاله ویژگی های یک پایان نامه خوب را به صورت کلی بیان کنیم تا شما در انجام پایان نامه خود به بهترین نخو عمل کنید و بتوانید این مرحله را براحتی پشت سر بگذارید.

ویژگی های یک پایان نامه خوب:

  • قابل اعتراض بودن پایان نامه و موضوع آن: اولین موردی که باید برای انجام پایان نامه مد نظر قرار دهید اینست که ببینید آیا پایان نامه و موضوعی که برای آن انتخاب کرده اید قابل بحث و اعتراض می باشد یا خیر.به بیان دیگر موضوع پایان نامه شما باید موضوعی باشد که بتوان آن را نقد کرد و برای آن نظرات متفاوت و گاها  عکس آورد. توجه به این مورد بسیار در انجام پایان نامه شما تاثیر گذار است.

  • موضوع پایان نامه را درست انتخاب کنید: شما باید بدانید که در انجام پایان نامه مجبور هستید از فرضی و یا مسئله ای که ذکر کرده اید در تمامی پایان نامه استفاده و دفاع کنید.کاور کردن موضوع پایان نامه در انجام پایان نامه یک بحث اساسی است

  • تمرکز موضوعی خود را منعطف به یک نقطه کنید: شما باید تمام آنچیزی که در پایان نامه ذکر میکنید حول محور موضوع شما و شاخه موضوعی شما بچرخد.به همین خاطر سعس کنید تمرکز خود را همواره در انجام پایان نامه بر سر موضوع پایان نامه حفظ کنید و آنرا از دست ندهید.

  • نظر شخصی خود را وارد مطلب پایان نامه نکنید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *